O poprawianiu

Jeśli chodzi o poprawianie, to mamy teraz przeboje z Jankiem.

– A dzisiej w przedszkolu bawiłem się z Tadziem w Zoo.
– To świetnie, Jasiu, ale mówi się dzisiaj.
– No dzisiej, mówię.
– Powtórz: dzi-SIAJ.
– Dzi-SIEJ.

I tak w kółko graniaste.

Podobno nic tak nie poprawia kobiecie nastroju jak zakupy.

Po zakupieniu materiałów ogrodniczych w ilościach znacznych i omówieniu z Księciem Małżonkiem zamówienia 6-tonowej wywrotki czarnoziemu wcale nie poczułam się lepiej. Wiem, drobnym druczkiem było o ciuchach, butach i torebkach. Chwilowo jednak napięty budżet pokazuje mi całkiem nieelegancko środkowy palec.

Mogę wystąpić co najwyżej odziana w agrowłókninę i obficie posypana sosnową korą. W ramach dodatków mam nowe rękawice, szpadel i sekator. Wszybko w gustownej zieleni.

Myślę jednak, że to zbyt odważna stylizacja, nawet jak na moje zaawansowane bycie ignorantem w kwestiach dotyczących aktualnie panującej mody.

Poza tym agrowłóknina ma paski, a poprzeczne raczej złośliwie poszerzają, więc prędzej już ta kora i czarnoziem.

Z braku szans na inne zakupy poszłam do fryzjera.

U fryzjera, jak wiadomo, można odpocząć, napić się gorącej – cóż za odmiana – kawy, pogadać na tematy inne niż test z angielskiego, obóz piłkarski, nowe zajęcia w przedszkolu, czy też konieczność doniesienia paczki pieluch do żłobka. U fryzjera można delektować się brakiem małych, lepkich rączek w okolicach kolan oraz prawie zasnąć podczas masażu i mycia głowy. Cudownie.

Stwierdziłam jednak, że na pytanie „Co jeszcze podać?” nie będę wspominać nic o trzydaniowym obiedzie z naciskiem na deser i poprzestanę na kawie.

Tak. Wizyta u fryzjera również poprawia nastrój.

Nowa grzywka, nowe piegi, siniaki zamaskowane korektorem, który pokrywa mi dość szczelnie żuchwę i znaczną część szyi. Luksusowo. Oraz słońce na czubku nosa 🙂

image

Spacer uważam za zaliczony. Też poprawia. Kondycję zwłaszcza, jeśli mamy pociąg za 4 minuty, następny za pół godziny a do pokonania kilka przecznic.

7 uwag do wpisu “O poprawianiu

  1. Troskliwe pytania o tarczycę również mam za sobą. Moje ulubione porada to: gdybyś wszystko robiła na bieżąco i w odpowiednim czasie, sprzątanie, lekcje z dziećmi… To potem nie musiałabyś tak gonić. Słyszałam to już parę razy… Żadna z tych osób nie wyobraża sobie, że można nieodpowiedzialnie czytać książkę albo oglądać film zamiast sprzątania. Z wiekiem całe szczęscie rośnie dupa i zmiejszają się wyrzuty sumienia:)

    Polubienie

  2. Oj u nas też jest takie poprawienia, „piniądze”, „szystko” i jeszcze parę innych… 🙂 To odzianie w korę to takie wcale nie jest złe, naturalne materiały są przecież w modzie 😛 U mnie też budżet kuleje i szaleć nie można, ale chcąc nie chcąc musiałam iść na oczyszczenie twarzy, tak mi było przyjemnie, że zasnęłam 😛 Więc wiem co czułaś u fryzjera 😉 Pięknie wyglądasz!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s