Po prostu bajka

Napisałam notkę, która zniknęła gdzieś w kosmosie. Prawdopodobnie bezpowrotnie. Być może dryfuje sobie teraz gdzieś pomiędzy Planetą Zaginionych Pojedynczych Skarpet a Mgławicą Dobrych Kryjówek. Akurat w tym jednym przypadku stwierdziłam, że jej sobie nie skopiuję. Chwilami jestem wściekle konsekwentna.

Skręciłam nogę. Tym razem lewą. Dla odmiany. I aktualnie jestem w trakcie wykorzystywania rocznego limitu brzydkich wyrazów dla kilku alpejskich wiosek. Za chwilę skończą mi się kombinacje. Rozważam możliwość nadawania morsem*. O ścianę. Najlepiej świeżo wyłowionym z basenu. Może być w bikini.

Przed pracą postanowiłam skorzystać z szerokiego asortymentu apteki, której szyld z daleka zielenieje, że 24 godziny całą dobę. Dokuśtykałam się z trudem, wspięłam na schodki, złapałam za klamkę i nie wiedziałam czy bardziej się zdziwić czy wnerwić – było zamknięte. Poranna Pani Sprzątająca wyjaśniła mi, że szyld został po poprzednim sklepie. Bo tu był monopolowy. W zaistniałej sytuacji zaczęłam żałować jeszcze bardziej.

Wkurw kontrolowany.

_____________________
* mors – olbrzym plażowy z wąsami, płeć żeńska, cechy charakterystyczne: kołtun zaondulowany, kształt obły, jedna wielka kontrafałda, mąż w zaniku, w naturze występuje z siatami, niekiedy też z brzegów.

6 uwag do wpisu “Po prostu bajka

 1. rcyqq
  (…ryq!)
  odkręcenia rychłego życzę. świat domaga się mobilności od ciebie wszak…
  p.s. a może Planeta Zaginionych Pojedynczych Skarpet skukała się właśnie w Mgławicy Dobrych Kryjówek?

  Polubienie

 2. No to kuśtykamy sobie razem. Ja mam urazik ktęgosłupa, ty skręconą nogę. A za 3 dni wyjeżdżam na pustynię, a to wyjazd roku. Zbieram się w sobie, ale z krzykiem na ustach w każdej niemal pozycji.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s