Wszędzie muzyka

Za oknem jest szaroburość. Ładna. Taka przytulna, choć wszyscy mówią, że odpycha. Co prawda teraz szaroburość jest rozbielona, bo zima, bo styczeń, bo śnieg, ale i tak ją lubię. A ona lubi mnie. Mało kto lubi brudne podwórka. Jestem więc mało kto. I patrzę na podwórko zapadniętymi oczodołami starych piaskownic, które dawno już nie pamiętają dziecięcych zabaw i ze starymi ludźmi w pustych oknach kamienic, którzy pamiętają wszystko. Wszystko prócz tego jaki dzień mamy, jaki ustrój, jaki świat. Zazdroszczę. Też chciałabym. Tak uciec w niepamięć. Od zaraz. Łatwiej. Za oknem są drzewa. I karmnik na chłodne dni. I sznur ptaków rozpięty na pięciolinii. Pięciolinia jest pod napięciem ale ptaki dobrze wiedzą jak na niej brzmieć. Fałsz to dwie struny na raz. Żaden nie fałszuje. Ptaki mają siódmy zmysł. Szósty mam ja. Gdy słucham muzyki.

Z głośników Waglewski mruczy mi do ucha to co sama czuję. Zawsze wie co powiedzieć. Pewnie dlatego nigdy nie spotkaliśmy się w lepszych czasach. Lubi go mój Syn. I szaroburość. I te ptaki na pięciolinii. I lubię go ja. Za tę wiedzę i za głos. Za muzykę. On wie jak poruszyć te struny co we mnie. Do szczęścia. Do bólu. Radio czuje. Pogłaskałam je dziś po grzbiecie całkiem przelotnie. I chyba bardziej z przyzwyczajenia. Ale czuje. Gra pod myśli i pod cały ten środek. Bo w środku wszystko drga. Rozsmakowało się w muzyce i porusza w jej rytm. Znów mieszczę się w jednym dźwięku. Cała.
Igor śpi słodkim snem niemowlaka niepokojonego tylko echem swojego pierwszego zęba. Rośnie i On i ząb. Przez sen. A we mnie to rozedrganie. Z głośnika sączy się świat. Po ścianach. Po plecach. Taki mój. Wygłaskany. Zza okna przytula się szaroburość. Ptaki już dawno przestały grać. Zmierzcha. Smutno jej. Odtulam. Wiem. Mnie też. Nie mówię nic, bo nie. Dziwnie jest mieszkać w lodówce. Zimno. Zimniej coraz. I tylko nie wiem czemu oczy mi się pocą.

3 uwagi do wpisu “Wszędzie muzyka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s