Bajka prokreacyjna

Kuleżanka biurowa właśnie mnie uświadomiła. Uświadomiła mnie ze znawstwem i w dodatku uczyniła to głosem nie znoszącym sprzeciwu. A ja nawet jej swoim zwyczajem nie odpysknęłam sarkastycznie ani nie zarechotałam szpetnie tylko zamarłam z kawałkiem rzodkiewki na na lewym siekaczu i zrobiłam minę z gatunku ‚ooo jaaa’ łypnąwszy przy tym dość debilnie oczyma. Normalnie strach na mnie padł ażem zbladła do cna jak ta ściana za mną. Dawno mnie nikt tak strasznie nie uświadomił… i tak ścianopodobnie. Tylko czekać aż mi tynk odpadnie albo ta… ten tego… tapeta. Wtedy dopiero się sypnę jak stara lampucera. Koszmar po prostu. Okazuje się bowiem, że według najnowszych badań kogośtam gdzieśtam skądśtam (na onecie trza pogrzebać a mi się już nie chce i nie mam pogrzebacza) jeśli nasza sytuacja i nawyki się nie zmienią (czyli w wolnym tłumaczeniu jeśli nie zaczniemy się nagle ciurlać jak króliki z nerwicą natręctw tudzież bzykać jak chore psychicznie świerszcze w soczystej trawie), to w 2030 roku będzie nas w kraju o 2,5 miliona mniej. Kopara opada niszcząc nowe lakierki, co? Tak myślałam. Apeluję zatem hasłem pięknym i dosadnym niczym dawne peerelowskie ‚Rolnicy – myjcie jaja’. Wiosna jest – wszystko wokół (się) bzyka: ptaszki, pszczółki, muszki, motylki i takie tam… No to raz dwa.
Rodacy – do łóżek!!! 😉

16 uwag do wpisu “Bajka prokreacyjna

 1. A po co tak prokreacyjnie do tych łóżek? Może tak przyjemnościowo tylko? Bo jak Polaków będzie mniej, to i pajaców będzie w kraju mniejszy nawał..

  Polubienie

 2. Do łóżek, rolnicy! Tylko mnie tam kurka nie spać! Róbcież te dzieci, bo przez niż demograficzny nauczyciel zwalniają… ;-/

  Polubienie

 3. wydaje mi się ze to najlepsza wiadomość od czasu ladowania człowieka na księzycu. 2,5 miliona polaków mniej. bosko!!! wyobrażam sobie juz te wolne miejsca w autobusie linii 870 katowice – gliwice. buakakkaaka

  Polubienie

 4. ja juz obowiazek prokreacyjny wykonalam, wiec chyba mam prawo do odrobiny przyjemnosci bez prokreacyjnych konsekwencji, nie?;-))

  Polubienie

 5. co tam bzykać się ? tak po prostu? ty myślisz ze rodacy się nie bzykają?
  Niech oni lepiej ochraniaczy tylu nie uzywają!
  podwojnych zabezpieczeń podwójnych!
  Ludzie pozwólcie czasem pęknąć temu, co pęknąć może!

  Polubienie

 6. eee Bajka 🙂 toż to wszyscy nie możemy :)) ktoś musi tu na to PKB pracować :)))
  no Just-wiedzma moze w sumie sobie odpuścic :)) ma juz faktycznie wolne 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s