A jak będziesz tańczyć to mu się pępowina owinie wokół szyi i zadusi na śmierć

Mamut z mieszaniną nagany i troski w głosie sprzedała mi stosowny do ciężkiej sytuacji (w jakiej przyłapała mnie w kącie ogrodu) zabobon, że jak się w ciąży płacze to potem dziecko ryczy non-stop.

Po pierwsze primo – nie wiem w jaki sposób miało mi to pomóc. Gdzieś przecież czasem trzeba wylać. Z próżni wraca.

Po drugie primo – gdyby to się wywodziło z wszem i wobec znanej teorii o emocjach i ich wpływie na życie płodowe i późniejsze, to nawet bym nie mrugnęła, ale się nie wywodziło. Wywodziło się z drabin i czarnych kotów. A na to mam pokrzywkę na mózgu i to w trybie niejednistajnie przyspieszonym.

Po trzecie primo ultimo – i tak z początku ryczy non-stop jak jaki bawół dziki a nieokiełznany, chyba, że już ochrypło albo robi przerwę na sen. Z naliczaniem sekundowym.

Tak czy siak psychicznie przygotowuję się na solidne w brzmieniu i barwie arie operowe godne niezłego kontrtenora lub innej dramatycznej sopranistki w stylu osiedlowo-monopolowym. Czynne całą dobę.

Miłego ujkendu

Bajka z przeszkodami

16 uwag do wpisu “A jak będziesz tańczyć to mu się pępowina owinie wokół szyi i zadusi na śmierć

 1. To ja słyszałam jeszcze takie historie, że jak się korale nosi, to wtedy się pępowina okręci, albo że jak się skaleczy w palec, to nie wolno polizać albo nie daj Boże gdzieś do ciała dotknąć, bo dziecko mieć będzie krwawe znamię. No i co? Moja mama korali nie nosiła ani się nie skaleczyła, a ja się urodziłam na wpół zduszona i z wielkim pieprzykiem a’la Cindy Crawford. A potem to mi jeszcze babcia z mamą wosk przez miotłę przelewały, kiedy się darłam po nocach wniebogłosy, bo mi się jakieś Złe śniło (była to końcówka lat 70.) Ech, nie wierz w takie bzdury…

  Polubienie

 2. Gdyby tak wierzyć we wszystko co mówią, to połowa ludzkości powinna już nie żyć. Więc nie warto się takimi rzeczami przejmować 🙂

  Polubienie

 3. a ja bym na to wymyśliła kolejny zabobon i powidziała temu i owemu, że jak się kobietę w ciąży denerwuje, to potem dostaje się gangreny/kurzych łapek/ schizofrenii/ impotencji (;)) czy czegokolwiek innego bądź. i odnosze wrażenie, że mogłoby poskutkować:) pozdrawiam ciepło:)

  Polubienie

 4. w żadnym wypadku nie powinnaś odwiedzać stron o piłkarzach! ryzykujesz tym, że Twoje dziecko będzie miało krzywe nogi i będzie w charakterystyczny sposób zakrywało dłońmi krocze.

  Polubienie

 5. no tak może to i prawda..moja siostra nie płakałam i jej dzieciaczek też nie płakał! Mam zaległości w czytaniu bo nie wiedziałem, że jesteś w błogosławionym stanie jak to się kiedyś nazywało. Musze zajrzeć do archiwum. pozdrawiam. A czytałaś w magazynie wyborczej nie tak dawno wywiad z pewnym kolesiem który odżywia się robalami i wiesz co mówił na temat pęmpowiny..

  Polubienie

 6. To niżej, to przez pomyłkę;) A ja słyszałam mnóstwo takich i nieodmiennie mnie bawią: jak siedzisz (w autobusie np) tyłem do kierunku jazdy to dziecko będzie miało zeza, jak na widok pożaru złapiesz się za twarz (w przerażeniu) to dziecko będzie miało wielkie czerwone znamię, jak piśniesz, bo zobaczysz mysz to… nie pamiętam. No i cała wielka teoria o zapatrzeniu;)
  Pluń na marę! Nie warto przejmowac się takimi drobiazgami (i tu wkracza moje przekonanie o wpływie emocji matki w ciąży na rozwój dziecka;)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s