Ręka rękę myje…

Przybędzie nam nowy dochtor. Tylko czy aby na pewno słusznie? Ja tam się nie znam ‚ze wsi jezdem rowera się bojam’ ale coś mi tu śmierdzi.

Jolanta Kwaśniewska być może wkrótce otrzyma doktorat honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego. Pomysł popiera sam rektor Andrzej Ceynowa, więc w zasadzie nie wiem jaki jest sens tych dwóch ‚tajnych’ głosowań co to się podobno odbyć mają przed całą imprezą.

– W trakcie procedury przyznawania tytułu odbędą się dwa tajne głosowania. Najpierw na posiedzeniu rady wydziału, a potem w senacie – tłumaczy prof. Henryk Machel, dziekan Wydziału Nauk Społecznych.

Profesor troszkę się zmarszczył, że cała sprawa wyszła na jaw i cuchnie. Według mnie dlatego, że naturalnym następstwem będzie bulgot gawiedzi – co własnie ma miejsce – a on sam tłumaczy, że to po to te sekrety, żeby prezydentowej przykro nie było, jeśli głosowanie nie będzie dla niej korzystne i tytułu nadac się nie uda.
Ale to chyba mało prawdopodobne panie psor…

– Sprawa już budzi emocje i na razie jest odbierana jako nieco zabawna, ale podejrzewam, że wkrótce pojawią się poważne refleksje – opowiada jeden z profesorów UG. – Moim zdaniem jest to ruch koniunkturalny, podyktowany chęcią uzyskania większych środków na budowę kampusu uniwersyteckiego. Nawet przy pewnej sympatii dla pani Kwaśniewskiej przyznanie jej tytułu doktora za działalność społeczną jest nieco przedwczesne.

I szkoda, że ów pan nazwiska nie podał – wysłałabym mu gratulacje za trafne wnioski i zdolność logicznego myślenia…

Oczywiście rzecznik UG szczeknęła w proteście, że takie podejrzenia są obraźliwe i dla Joli i dla nich jako uczelni i bla bla bla ‚my nie kupczymy tytułami’ i w ogóle żywcem do nieba pójdziemy na pielgrzymkę, że możemy ją nagrodzić tytułem naukowym za sam fakt, że istnieje.

Ale ale…

Przecież prezydentowa (absolwentka UG) pomogła przy budowie biblioteki i wydziału prawa a uniwerek nadal potrzebuje wsparcia… i nawet posłanka SLD Joanna Senyszyn jest zdania, że to decyzja polityczna.

Ja niby do Joli nic nie mam i niech sobie robi co tam robi aby dobrze, ale jeśli chodzi o naukowców… to prędzej ci wszyscy co pieniędzy na kształcenie nie mają powinni znaleźć się w tym szacownym gronie niż ona.

Ręka rękę myje – to prawda stara jak świat. Nie ma co. Przyzwyczajajmy się do Dr Kwaśniewskiej…

20 uwag do wpisu “Ręka rękę myje…

 1. a ja bym jej dala
  a co?
  niech ma kobita i sie cieszy – i tak kazdy wie, co taki honoris jest warty (i predzej pani joli bym dala takowy dochtorat nizli wielu magistrom ze szkolek niedzielnych ich tytuly – ale to ja, ja cieta jestem na szkolki niedzielne 😉

  Polubienie

 2. szkolki niedzielne – racja ale mnie mierzi ze w polszy naszej ukochanej tylu ludzi nie moze sie ksztalcic i dochtoratow zwyklych rabic (na ten przyklad ja) tylko i wylacznie z braku kasy… przykre

  Polubienie

 3. wszystkie tego typu imprezy maja jakies umocowanie – temu panu/pani nadamy tytulik bo sie nalezy/wypada/bedziemy cos z tego mieli itp itd – POLITYKA.

  Polubienie

 4. ogólnie rzecz ujmując doktoraty HC dawno już straciły swoją pierwotną czystość. a prawie każde takie nadanie wzbudza kontrowersje…
  cóż „bo tutaj jest jak jest”…

  Polubienie

 5. a co mam nie wiedziec… mam podzielna uwage – na zajeciach z biomedyki oprocz grania z statki jeszcze lewym uchem sluchalam pana psora bo wysoce przyjemny glos mial ;)))))

  Polubienie

 6. Naukowcy też ludzie … jak napisano tajne głosowanie to będzie tajne … Jest tylko jeden hipotetyczny problem, jak wynik będzie negatywny to co z tymi dodatkowymi środkami na rozbudowę uczelni?… Nie zazdroszczę, ale to w końcu Wydział Nauk Społecznych … Kto jak kto, ale profesjonaliści powinni sprostać takiej przeszkodzie 😉

  Polubienie

 7. Nie sprostają.Kadra rektorsko-dziekańska jest do dup..Wszyscy wykładowcy na cienkim żurku jadą,a budynek prawa był stawiany za ogólną kasę.Czyli za cudze nadgodziny ciężko przecharowane.A potem trzeba płacić,żeby tam sale wynająć;)
  Autentycznie się wstydzę,że skończyłem tą uczelnię.Wydział Nauk Społecznych w dodatku:(

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s