Koniec wakacji

– Nie chce mi się iść na jutrzejsze rozpoczęcie roku…
– Musisz.
– Dlaczego?
– Jesteś moją mamą.

Ech. Czwarta klasa od jutra.
Nowa wychowawczyni, nowe przedmioty, zaganianie do lekcji pługiem i zabazgrane zeszyty. Oraz cała masa cennych uwag do kolekcji. Nie mam najmniejszych wątpliwości. Gena nie wydłubiesz.

W ramach akcji protestacyjnej Igo pójdzie w białym t-shircie i trampkach a ja malowniczo roztopię się nieopodal.

Poza tym Jan wybiera się do drugiej grupy przedszkolnej a Lena do drugiej żłobkowej. Czy czas nagle przyspieszył? Za chwilę wyproszą nas ze swoich własnych osiemnastek, a potem będą wpadać na obiady z Jolką czy Frankiem.

Zwolnij, drogi czasie!
Tu ograniczenie do 30 jest a Ty popylasz stówą.

5 uwag do wpisu “Koniec wakacji

 1. Ojjj tak! Moja mała córeczka właśnie zaczyna drugi rok przedszkola… mój mały synuś, który dopiero się urodził ma już ponad dwa miesiące! Ten czas biegnie nieubłaganie! 😉 dobrze, że my ciagle jesteśmy piękne i młode 🙂

  Polubienie

 2. Moja Córa właśnie poszła do trzeciej grupy przedszkola. Dziś wyjątkowo nie było kłopotu ze wstaniem, bo od dziś jest już „Starszakiem” na co czekała całe wakacje.
  A tym „wciąż jesteśmy piękne i młode”, to cieszmy się póki możemy, bo za jakiś czas z tego powiedzonka nam tylko „i” zostanie 🙂

  Polubienie

 3. Echh… W zeszłym miesiącu minęło nam 25 lat po ślubie, syn ma już 24, a córka 12. Ja dziewiąty rok w Niderlandach, a miałem wyjechać TYLKO na pół roku. Kiedy to przeleciało?

  Polubienie

 4. Mój czwartoklasista na pytanie, czy mam z nim iść na rozpoczęcie, z oburzeniem i przerażeniem odparł: Nie!!! No mama, co ty! To byłby obciach!
  No i sam poszedł i sam wrócił, a że to on jest ten starszy, to już mam z górki. Dobrze, że jeszcze na wakacje chcą ze mną jeździć, a nie tylko na te swoje obozy. Na szczęście nuda mi nie grozi, więc na razie samolubnie cieszę się ich samodzielnością.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s