Just enjoy the show

Święta, święta i po świętach. To prawdopodobnie najczęściej spotykane zdanie w dzisiejszych notkach. Osobiście święta Wielkiejnocy są mi potrzebne li i wyłącznie w celach konsumpcyjno-wypoczynkowych. Kościół? Owszem, mijam codziennie bo mieszkam dokładnie naprzeciwko, ale nic ponadto. A nie, coraz częściej wkurzam się na maksymalnie podkręcony megafon, który emituje dźwięki mszalne w najodleglejszy zakamarek mojej jaźni bezwzględnie bez względu na to, czy mam na to ochotę czy też nie. I to w zasadzie na tyle.

Zdecydowanie bardziej czułe jeśli chodzi o atmosferę jest Boże Narodzenie.
 
A oblewanie magiczną wodą tłumnie zgromadzonych jaj – umówmy się – od razu możemy sobie jeśli o mnie chodzi darować.

Porządków wiosennych też nie zdążyłam zrobić, bo albo mi się nie chciało, albo… mi się nie chciało. Wysoki Sądzie, wprawdzie mam najbrudniejsze okna w okolicy, ale za to wyspałam się trzy razy z rzędu. Bezcenne. W związku z tym nadal mam cierpliwość tłumaczyć Lokatorowi wyższość fontann w parku nad krasnalami ogrodowymi w ogródkach przyparkowych domów. No i nadal nikogo rozszarpałam.

Iggy uwielbia reklamy – właściwie nic poza nimi mogłoby w telewizji nie istnieć. No może jeszcze Wieczorynka. Lubuje się w wygłaszaniu zapamiętanych nie_wiadomo_kiedy tekstów. Króluje nagłe i niespodziewane: – Złap łosia i zabierz go na Kretę! Niby nic ale w towarzystwie pasażerów autobusu linii zastępczej Z-1 i w odpowiedzi na radosne pytanie staruszka o to, co powinien zrobić żeby mieć takie cudne loki… brzmi dość intrygująco.

W przedszkolu grypa żołądkowa. Już się cieszę na okoliczność przewidywanej gościny w najbliższym czasie. To normalnie jakiś nowy trend. Czas wolny zawsze przekształca się w zbiorowe chorowanie – przychodzi się do przedszkola a tam od progu Pani Woźna z rewelacyjną wiadomością o zbiorowej sraczce. Urocze. Czy powinnam w związku z modą wejść w fiolety czy w oranże? Bo ostatnio weszłam w tubkę fioletowej tempery i miałam pół przedpokoju w przepiękny barwowo rzucik. Póki co w grupie pięcioro Małoletnich i lekko zielona Pani Przedszkolanka. Nie bardzo wiem czy odcień zawdzięcza wirującym wiosennie rotawirusom, czy też opowieściom o rodzinnych wyżerkach, którymi hojnie raczy ją każde po kolei Dziecię. Ja sama poświątecznie mam równik w obwodzie i niechęć do większości artykułów spożywczych.

Czyli nuda, marazm, rutyna.

A co u Państwa?

11 uwag do wpisu “Just enjoy the show

 1. A ja wszystkim serdecznie polecam nordic walking. Takie ganianie z kijkami po lesie na przykład, to świetne antidotum na skutki świątecznego biesiadowania i w ogóle super rozruch dla ciałka i duszka (szczególnie, gdy gania się tak w fajnym towarzystwie). Spróbowałam jakiś czas temu i dzięki temu tym razem świąteczny stól nie dał mi w kość (ani w inne kawałki 😉
  Pozdrawiam

  Polubienie

 2. niech szlag trafi wszystkie rotawirusy. U mnie od wczoraj epidemia. Ja już schudłam cztery kilo.
  Teraz czekam, aż się reszta gości wielkanocnych rozdzwoni z reklamacjami…

  Polubienie

 3. Usłyszałam coś takiego od koleżanki, która ze swoją nieledwie dwuletnią latoroślą przed świętami była na wywczasach w szpitalu:
  – Wie Pani, że macie rota dodatni?
  – ?
  – Ale który wirus to nie wiadomo, bo wykrywamy tylko 2 z 30
  – :O

  Polubienie

 4. Święta odeszły w siną dal, zanim człowiek zdążył się do nich przyzwyczaić. Tylko nasz pies wygląda jak baryłka na krótkich łapkach….
  A po zbyt krótkim wypoczynku znowu urywają się telefony. buuu

  Polubienie

 5. Rotawirusy panują a ja dla odmiany miałam kleszcza. I z tej okazji mam dziurę w plecach… ==

  A wyspanie się jest o niebo ważniejsze od porządków ;]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s