Wczoraj. Po szkole. Widzę, że Igo markotny, więc korzystam z okazji, że maluchy z Księciem Małżonkiem i biorę na stronę.
– Co jest?
– Nic.
– A na serio?
– Śmieli się ze mnie. Że rudy idź do budy.
– Ale wiesz, że jesteś najpiękniejszy i wyjątkowy?
– Wolałbym być normalny.
– Taki jak wszyscy?
– Noo.
– Ale jakbym Cię wtedy odróżniła?
– Po nieznośnym zachowaniu 😉
Kocham go do szaleństwa. Najbardziej w sumie bo najdłużej byliśmy we dwoje. Tłumaczę i wyjaśniam, że dziś się śmieją, a potem będą zazdrościć, bo najlepsze jest to, czego jest najmniej i jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Że oni będą łysi i z zakolami, a rudzi bardzo długo mają piękne, mocne, gęste i ślicznie układające się włosy. I że na boisku od razu się zauważy właśnie jego akcje. To podziałało. Na dziś.
Dzieci bywają naprawdę przykre. Ja byłam obsypana piegami i to był temat przewodni dokuczania przez kilka pierwszych lat podstawówki. Potem właśnie na te piegi lecieli najfajniejsi chłopcy w szkole i nie tylko, ale dużo wody i wylanych łez musiało upłynąć.
I wiem, że to teraz, chwilowe, minie, kształtuje charakter i takie tam… ale aktualnie najchętniej zamknęłabym te wredne dokuczające bachory w dużej ocynkowanej beczce, obiła beczkę solidnie drągiem i spuściła z kamienistego zbocza.
A następnie wytarła rączki i wróciła do haftu richelieu na tamborku i układania jabłek na parterze. Choć jak się znam to bardziej do strzelania z łuku i pokątnego rzucania wściekłych spojrzeń po okolicy.
W szkole zamiast obowiązkowych lekcji religii powinny być lekcje tolerancji.
No i kolejny raz udowodniłaś jaka z Ciebie super mama 🙂 A Twój syn znowu pokazał się z inteligentnej strony 🙂 Trzymajcie się zdrowo (na ciele i umyśle;))
PolubieniePolubienie
a za księciem Harrym to się dziewczyny z piskiem uganiają 🙂 z tą beczką to fajny pomysł, fajny fajny. Ucałuj Igo od nie bardzo znanej ciotki Magdy M.
PolubieniePolubienie
Pisałam na ten temat u siebie, w poście „dzieci potwory…” Dobrze, że rozmawiasz z synem na ten temat i podnosisz go na duchu. Moja córeczka ma zupełnie inny problem. Ma dopiero trzy latka więc póki co wystarczy tłumaczenie, że jest wyjątkowa i najukochańsza na świecie! 🙂
PolubieniePolubienie
Podzielam pomysł z beczką. Jakby co dam alibi.
Jedyne pocieszenie, że większość ma takie przejścia. Rudość, tusza, aparat na zębach, za duże czoło, za małe czoło, piegi, brak mutacji na czas itd.
Czasami oprawcy z tego wyrastają, niektórym trzeba pomóc. Od Lu odczepiło się takich dwóch dopiero, gdy dostali manto. Szkolna dżungla niestety.
Jak dla mnie rudzi są fajni. Tacy na przykład Fred i George Weasley lub mój absolutny faworyt Ed Sheeran. Następny będzie Igo 🙂
PolubieniePolubienie
Popieram ideę zawartą w ostatnim zdaniu.
Z tym że: lekcje religii nie są obowiązkowe. 😉
Do szkół weszła etyka; może być alternatywą (albo drugim przedmiotem z wyboru). W szkole mojego syna właśnie etyka prowadzona jest na dobrym poziomie, daje dzieciom do myślenia, a religia… szkoda słów i marnowanie czasu (ale są i tacy, którzy uczęszczają, żeby podciągnąć sobie średnią :-D).
Syn chodzi wyłącznie na etykę. Z jego klasy chodzi na te zajęcia 6 osób. 🙂
PolubieniePolubienie
Ed Sheeran jest Rudy a jaką karierę robi, jak gra na gitarze i jaki ma glos i nawet ja matka trójki dzieci się w nim kocham
PolubieniePolubienie
Bajko, zapomniałaś że w te beczki trzeba od zewnątrz parę tuzinów gwoździ wbić…
—
Darek
PolubieniePolubienie
Że rudy? – biorę.
A jak piegowaty, to dla mnie dwie sztuki!
A Twój Syn zawsze może takim powiedzieć, ze jak będzie starszy to kolor włosów mu sie zmieni i będzie jeszcze przystojniejszy. A głupki, którzy mu dokuczają, głupkami zostaną. O! Największe całusy dla Mądrej Głowy Igo.
PolubieniePolubienie
To niewiarygodne, że minęło tyle lat, a wciąż obowiązują te same przezwiska. Ludzie to wilcy, jak mówi moje-waterloo. Dzieci to wilczęta. Trzymajcie się.
PolubieniePolubienie
Właśnie mi się przypomniało, że jest taka świetna metoda na prześladujących słownie: mówi się do takiego spokojnym głosem „powtórz to jeszcze raz”. I on powtarza. I my kolejny raz – powtórz. Każdemu wrednemu po chwili robi się nieswojo, odchodzi i więcej nie wraca z tym samym tekstem.
PolubieniePolubienie
dzieci okrutne są najbardziej ze wszystkich ale… to normalne w przyrodzie, że albinosów się zadziobuje.
a ostatnie zdanie w punkt trafione !!! miłość moją masz ))
wyjebać katoli, talibów i innych buddystów w kosmos
a wprowadzić tolerancję !!
PolubieniePolubienie
niestety, dzieci bywają paskudne, coś wiem, ale wiem też że uprzedzenia najczęściej wynoszą z domu…od mamusi, tatusia, babci…wiem, pracuję w szkole 😉
PolubieniePolubienie